Снегулки слотови | Строго Готовина | Бонус за слотови во казино | 100% бонус за добредојде до £ / $ / 200 €

Снегулките е издание на Слот за NextGen преку Интернет со 5 ролни и 25 линии за плаќање.

Ова е една од многуте игри со строго готовина што имаат убава, снежна тема што ги привлекува погледите на прв поглед. Откако ќе влезете во играта, има неколку одлични одлики за бонуси, како што се одликите за бесплатни игри Frozen Wilds, каде што можете да добиете до 30 бесплатни вртења. Интересно? Па, прочитајте за да дознаете.

За развивачот на снегулките

NextGen е најголемиот независен снабдувач на игри во индустријата за коцкање. Тој е дел од групацијата NYX и создава квалитет казино игри од 1999 година.

За играта

Оваа игра има 5 ролни и 25 линии за плаќање како и многу други Строго готовина игри. Убаво е да се игра на сите уреди (вклучувајќи таблети), ова слот може да се игра за дури 30p по вртење. Може да се обложите и до 600 на вртење. Симболот со 8 зашилени снегулки и симболот за диви се најважните симболи во играта. Снегулката вреди 400 пати поголема од вашиот облог за да спуштите 5 од нив на макари, додека дивата е 500x. Но, дивината исто така се удвои и дејствуваше како замена за сите други симболи со исклучок на расејувањето.

Бонус карактеристики

На процеп има два случајно активирани бонуси за основна игра заедно со возбудливите бесплатни игри Frozen Wilds, што е за разлика од повеќето игри со Строго готовина.

Ледени диви - Кога оваа функција ќе се активира, до 5 симболи на ролните (еден на ролна) може да се претворат во дивината.
Диви ветрови - Уште една случајна карактеристика каде до 5 диви животни (повторно една на ролна) се разнесуваат во ролни за да ги зголемите вашите шанси за победа.
Замрзнати дивини Бесплатни игри - Овој круг се активира кога слетате 3 или повеќе од расејувачите на ролните. Исто така, добивате инстант паричен бонус во зависност од бројот на расејувачи што ќе слетате на ролните. 3 расејувачи - 7 бесплатни вртења, 5x исплата; 4 расејувачи - 10 бесплатни вртења, 20x исплата и 5 расејувачи - 15 бесплатни вртења, 100x исплата. Исто така, секое диво што се појавува за време на бесплатните вртења се замрзнува на место, правејќи ги комбинациите за добивање прилично лесни. Ова го прави ова игра најдобра меѓу Строго готовина игри.

Резиме

Тој е еден од оние што мора да се обидат само за неговите бонусни карактеристики. Особено бесплатните вртења на Frozen Wilds Free, се воодушеви да се играат. Ова е зошто е едно од најдобрите Строго готовина игри.

Слики во светот на Јура | Строго Готовина | Бонус за слотови во казино | 100% бонус за добредојде до Sl / $ / 200 € слотови | Строго Готовина | Бонус за слотови во казино | 100% бонус за добредојде до £ / $ / 200 €

На Слот машина Јура Светот задоволува необична група на играчи со склоност кон онлајн слотови со авантура. Светот на Јура го исполнува овој критериум, но со малку пресврт во приказната.

Продавница за овошје

Праисториските суштества живеат во слотовата Јура во светот

Ако сте запознати со истоимениот блокбастер филм од 2015 година, би знаеле дека главните карактеристики на филмот беа диносаурусите. Светот на Јура процеп машина се обидува да ве „воодушеви“ со својата графика и анимација кои се состојат од сцени од самиот филм.

Дури и саундтракот на овие слотови е преземен од филмот и во позадината, можете да видите сцени од мега-структурите на парковите. Диносаурусите се симболи со мала вредност на оваа игра и овие праисториски суштества вклучуваат; Птеродактил, Стегосаурус, Тираносаурус Рекс и Велоцираптор.

Бега со светот на Јура

Постојат четири симболи со висока вредност во Слот машина Јура Светот и овие икони се состојат од авантуристи во приказната. Овен, Симон, Ник и Клер ги сочинуваат четирите симболи со висока вредност, а симболот Wild е претставен соПаркот Јура лого '. Оваа икона ќе ги замени другите симболи на ролните и ќе ви помогне да обезбедите победнички комбинации. Сепак, тој нема да го замени симболот Растера, кој е претставен како „Комарец во килибар“.

Пристојни исплати во слотовата Јура во светот

Функција за бонус „Бесплатни вртења“ е една рунда каде што можете да ги зголемите вкупните добивки. Оваа одлика се активира кога имате среќа да спуштите минимум три симболи „Комарец во килибар“. Кога сте успешни, ќе добиете кое било од трите бесплатни вртења игри за да освоите дополнителни пари награди.

Овие три бесплатни вртења вклучуваат;

Кругот на долината Гиросфера каде добивате мултипликатор, како и 10 бесплатни вртења.

Лабораторијата за создавање каде исто така добивате 10 бесплатни вртења и повеќе шанси да постигнете победнички комбинации.

Raptor Den, каде како и другите рунди, ви се дадени 10 Бесплатни вртења и симболот Scatter делува диво за да ги зголеми вашите шанси да заработите повеќе комбинации за победа.

Како изгледаат исплатите?

Вие исто така може да активирате a Бонус за диви расејувачи заокружи ако имаш среќа да соединиш два симболи Растера на едно вртење. Иконите „Scatter“ ќе станат „диви“ и дополнително ќе ги зголемат вашите шанси да добиете комбинации за победа. Враќање на играчот (RTP) е 95.45% и ако имате среќа да добиете икона „Индоминус Рекс“, можете да имате мултипликатор од 1000x до вашите добивки.